13/12/17

RESULTADOS VI TORNEO DE NADAL. FASE ABERTA

A falta dos resultados dos sub14 e as fotos publicamos os resultados do torneo do pasado sábado:

CATEGORIA ABSOLUTA
1 RODRIGO LOPEZ,   6 21.0 20.0 14.5
2 ISIDORO GARCIA,   5 15.0 19.0 13.5
3 EDUARDO XAVIER GIMÉNEZ BA,   4.5 16.0 21.0 13.5
4 ANTONIO HIDALGO ROMERO,   4 16.0 22.0 15.5
5 SALVADOR CRESPO VARELA,   4 15.0 20.0 13.5
6 SABELA IGLESIAS GONZALEZ,   4 13.0 15.5 9.5
7 PABLO CASTIÑEIRAS,   4 12.0 13.5 9.5
8 ÁLEX CRESPO FUENTES,   3.5 13.0 20.0 13.5
9 JAVIER JESUS SANCHEZ,   3 14.0 20.0 14.0
10 DAVID PÉREZ CUNS,   3 12.0 18.0 12.0
11 CELESTINO VARELA ROJO,   3 12.0 15.5 8.5
12 ROBERTO BLANDON PAO,   3 11.0 17.5 12.0
13 LUCAS CANLE DE ANDRÉS,   3 10.0 13.5 8.0
14 PABLO ABOY NIETO,   3 6.0 13.5 9.5
15 MARCOS MADERUELO ÁLVAREZ,   2 10.0 20.0 14.0
16 DIEGO HERNÁNDEZ TROCCOLI,   2 8.0 16.0 10.5
17 JACOBO PITA-BAAMONDE VÁZQ,   2 7.0 18.5 12.5
18 MARCOS VÁZQUEZ SUÁREZ,   2 7.0 14.5 10.0
19 EDUARDO L.GIMÉNEZ FERNÁND,   2 5.0 14.5 9.5
20 DANI MELON LODEIRO,   2 4.0 16.0 10.5
21 CRISTINA REGO DÍAZ,   1 6.0 20.0 12.5
22 HECTOR VILLÁN REY,   0 0.0 12.0 6.0

CATEGORIA SUB14
1
2
3
4

CATEGORIA SUB12
1 NOA GARCÍA-MUÑOZ PRIETO,   5 17.0 18.5 12.0
2 LILA ALEXANDRA GIMÉNEZ BA,   5 16.0 18.5 12.0
3 IAGO HIDALGO MERA,   4.5 17.5 19.0 12.5
4 VERA GARCÍA-MUÑOZ PRIETO,   3 8.0 18.5 13.5
5 DANIEL MADERUELO GONZÁLEZ,   2.5 10.5 21.0 14.5
6 NICOLÁS MÍGUEZ REBOREDO,   2 8.0 18.5 13.5
7 ZOE FERNANDEZ FERNANDEZ,   2 7.0 20.0 13.5
8 FRAHILYN CRUZ,  0 0.0 17.0 12.0
9 AROA MAÑANA CASAL,   0 0.0 8.0 3.5

CATEGORIA SUB10
1 MIGUEL VAZQUEZ ALEXANDROV,   5.5 19.0 20.0 14.0
2 ISAAC NUÑO,   4 17.0 19.5 12.0
3 SAMUEL LÓPEZ FREIRE,   4 14.0 20.5 13.0
4 ANTÓN MADERUELO GONZÁLEZ,   4 10.0 15.0 9.5
5 ALEXANDRO MONTES DIRLSU,   3 12.0 20.0 14.0
6 MARIO SANCHEZ FERNANDEZ,   3 11.0 20.5 13.0
7 SAMUEL DAM MARTIN,   3 9.0 12.5 8.5
8 CARLOS BLANCO MARTINEZ,   2 9.0 20.0 14.0
9 ALBA GARCIA RODRIGUEZ,   2 8.0 15.0 9.5
10 CHRISTIAN SABIDO ROCA,   1.5 2.5 11.5 4.0
11 NICOLAS TRILLANES,   1 3.0 14.0 8.5
12 HERNAN AGUETE OREJUELA,   1 2.0 13.5 7.5
13 VERO BELLO,   0 0.0 18.0 12.0

CATEGORIA SUB8
1 ANGELA CASTIÑEIRA ALLEGUE,   6 21.0 19.5 13.5
2 MARCOS RIAL LÓPEZ,   4.5 15.0 21.5 14.0
3 NICOLÁS RIVAS DÍAZ,   4 16.5 21.0 13.0
4 ARTURO RIVAS DÍAZ,   4 13.0 18.5 11.0
5 ADRIÁN RIVAS PATO,   3.5 13.5 20.5 13.0
6 ALEC PAUL MATHEWS PHAM,   3.5 12.0 17.5 11.5
7 BRAIS MACEIRAS GARCÍA,   3 9.0 17.0 10.5
8 LORENZO SAAVEDRA RUBINOS,   2.5 10.0 18.5 12.5
9 BORJA VÁZQUEZ PACIOS,   2.5 7.5 19.0 12.5
10 AROA MACEIRAS GARCÍA,   2.5 7.0 17.0 9.5
11 GABRIEL BESTILLEIRO VAREL,   2 4.0 16.5 8.5
12 GABRIEL RODILES,   1 4.5 12.5 8.0
13 ROMAN SANADRIAN,   1 4.0 13.5 8.0

29/11/17

VI TORNEO DE NADAL

O sábado 9 de nadal celebraremos a sexta edición do noso Torneo de Xadrez.

Tras a primeira edición no Playa Club e as dúas seguintes no MUNCYT nesta ocasión repetimos xa por terceira vez no Centro Comercial Los Rosales onde os xogadores de calquera idade poderán disputar as partidas deste torneo.

Toda a información aparece no cartel que acompaña esta nova.

Nome do Torneo: VI TORNEO DE NADAL

Data: 9 de decembro de 2017.

Lugar: Centro Comercial Los Rosales. A Coruña.

Hora de inicio: 11,30.

Hora de entrega de premios aproximada: 19,30.

Sistema de xogo: Suízo a 6 roldas.

Desempates: A sortear tras a derradeira rolda.

Ritmo de xogo: 20 minutos a finish.

Horario das roldas: 11,30 / 12,15 / 13,00 / 17,00 / 17,45 / 18,30.

Categorías: Absoluta, Sub14, Sub12, Sub10 e Sub8.

Premios:

En cada categoría:
1º Clasificado: Trofeo.
2º Clasificado: Trofeo.
3º Clasificado: Trofeo.

Todos os participantes recibirán unha medalla e un libro.

Cota: Gratuito.
De xeito voluntario os participantes poden colaborar na nosa recollida para o Banco de Alimentos.

Advertencia: Os participantes na proba autorizan a publicación dos sus datos persoais nos diferentes medios que a organización considere oportunos para a necesaria difusión do evento (resultados, clasificacións, participantes... etc.) así como a súa presencia nas fotos realizadas cos mesmos propósitos. Os participantes serán consderados socios simpatizantes do Club Deportivo Auténtico.

A participación leva aparellada a aceptación destas normas.

Inscrición: a través desta ligazón... PREME

Hai un límite de participantes de 80 xogadores

12/12/16

Resultados do V Torneo de Nadal

A quinta edición do Torneo de Nadal, celebrada de novo no Centro Comercial Los Rosales co patrocinio deste Centro e do Concello da Coruña contou na súa xornada do pasado sábado cun bo grupo de xadrecistas que tiveron ocasión de disputar seis partidas.
Heriberto Rubial, campión nos anos pasados na categoría sub8 venceu na presente na categoría sub 12.
Agradecemos a todos a súa asistencia, especialmente aos grupos do Temple de Ponferrada e do Calsanz.


V TORNEO DE NADAL - ABSOLUTO E SUB14

1 MARTIN PENA VARELA,   1709   6 13.5 19.0 21.0
2 NOE POUSADA,      5 13.5 21.5 18.0
3 ADOLFO DE LA PEÑA,   1500   4 15.0 23.5 15.0 (Mellor senior)
4 JOSE PENA DOSIL,   1120   4 12.0 19.5 15.0
5 ROBERTO BLANDON,      4 11.5 17.0 13.0
6 CLAUDIO REBOREDO,   1692   4 6.0 11.0 10.0 (1º sub14)
7 ALFONSO MARTINEZ,      3 15.0 23.0 11.0
8 GUILLERMO ESTEBAN,   1400   3 14.5 21.0 11.0
9 ENRIQUE NAVEIRA,      3 10.0 17.5 12.0
10 DAVID MOSQUERA,      3 10.0 15.0 9.0
11 PABLO FURELOS,      3 10.0 14.5 6.0  (2º sub14)
12 PABLO LOPEZ,      2.5 11.0 16.5 8.5
13 PABLO FRAGA,      2.5 9.0 13.5 6.0
14 ALEJANDRO DE LEON,      2 12.5 18.5 9.0
15 AITOR FERNANDEZ,      2 11.5 18.0 7.0
16 IVAN COSTOYA,      2 11.5 16.0 6.0
17 RODRIGO RIVAS,      2 9.5 13.0 3.0
18 SABELA IGLESIAS,   1550   2 6.5 13.0 7.0
19 ANA DIAZ,      1.5 11.0 14.5 4.0
20 DAVID BALADO,      1.5 9.0 14.5 5.5
21 DIEGO PRIETO,      1 9.5 14.0 1.0
22 SARA GONZALEZ,      1 8.5 12.0 3.0
23 ANDREI HOLANGESCU,      1 8.0 15.5 2.0
24 DESIREE ALVAREZ,      1 3.5 8.5 2.0